• ALTIN (TL/GR)
  1.157,19
  % -0,31
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8133
  % 0,10
 • € EURO
  20,4158
  % 0,09
 • £ POUND
  23,2504
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  2,7865
  % 0,02
 • РУБ RUBLE
  0,2664
  % -0,88
 • BITCOIN/TL
  429080,159
  % -3,87
 • BIST 100
  5.096,29
  % -1,84

Yapı Kredi Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri

Yapı Kredi Worldpuan Kullanılan İnternet Siteleri

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu worldpuanları, internet sitelerinde kullanmanız mümkündür. İnternet üzerinden e- ticaret sitelerinde alışveriş yapan bireyler, worldpuan geçerli sitelerden alışverişlerini ödeyebilmek imkânına sahiptir. Yapı Kredi worldpuan anlaşmalı internet sitelerine örnekler şunlardır:

 • Biletix
 • İncehesap
 • Dekorazon
 • com.tr
 • com
 • com
 • Gittigidiyor

 Worldpuan Nedir?

Yapı Kredi Bankası Worldpuan, kredi kartı ile yapılan alışverişlerde World üye işyerlerindeki alışverişlerde puan kazandıran, World sistemine dâhil üye kuruluşlarında ise hızlı ve puan kazandıran ve üye kuruluşlarda anında para gibi kullanılabilen çok kârlı bir puan sistemidir. 200.000’i aşkın anlaşmalı World üyesi işyerlerinde yapacağınız alışverişlerden Worldpuan kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu puanları para yerine kullanabilir veya biriktirerek Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planınıza aktarabilirsiniz. 200 worldpuan 1 TL’ye karşılık gelmektedir. Bazı marketler worldpuan avantajlı kampanyalar yapmaktadır. Örneğin Özdilek, 21 Kasım 2019-16 Ocak 2020 tarihleri arasında Özdilek hipermarketlerinden farklı günlerde yapılacak 2 adet 200 TL ve üzeri alışverişe 35 TL worldpuan imkânı vermektedir. Bu kampanyaya, sadece peşin (tek çekim) harcamalar dâhildir, taksitli işlemler dâhil değildir. Her müşteri kampanyadan bir kez yararlanabilmektedir. Kampanyaya World Mobil uygulaması üzerinden katılım yapılabilecektir. World Mobil uygulamasından kampanyaya katılmak için kullanıcıların “Hemen Katıl” butonuna tıklanması yeterli olacaktır. Yapı Kredi müşterilerinin bu uygulama üzerinden katılım yapabilmesi için açık statülü en az 1 adet kartı olması gerekmektedir. Diğer kampanya örneği ise mobil ödeme işlemlerinizde 25 TL puan kazanma şansınızdır.  World Mobil ya da Yapı Kredi Mobil ile tek seferde yapacağınız 25 TL ve üzeri beşinci mobil ödeme işleminize 10 TL, onuncu işleminize 15 TL, toplam 25 TL worldpuan verilmektedir.

Worldpuan Öğrenme

Yapı Kredi ile kazandığınız worldpuanlarınızı öğrenmek için birçok seçeneğiniz vardır. Kullanıcılar worldpuan öğrenmek için World Mobil’den, Yapı Kredi Mobil’den ya da bankanın internet şubesinden bilgi alabilmektedir. Ayrıca World Mobil ile kampanyalardan sağladığınız kazanımlarınızı ve hangi kampanyalardan ne kadar puan kazandığınızı da görüntüleyebilirsiniz.

Worldpuan Kazanma ve Harcama

Alışverişlerinizde worldpuan kazanma ve harcama yapma için bilmeniz gerekenler bulunmaktadır. World amblemini gördüğünüz anlaşmalı üye işyerlerinde Worldcard’ınızla alışveriş yaparak worldpuan kazanabilirsiniz. Daha fazla worldpuan kazanma şansı elde etmek için tüm kampanyaları ve kampanyalardaki kazanım aşamalarınızı takip etmeniz yararlı olacaktır. World Mobil’i indirerek bu şansınızı artırabilirsiniz. Puanlarınızı harcamak için anlaşmalı yerlerden yapacağınız alışverişlerinizde, kasa görevlisine ödemeyi birikmiş worldpuan ile yapmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olmaktadır. Kasa görevlisi worldcard’nızı POS cihazından geçirerek normal kredi kartı alışverişlerinizde olduğu gibi imzalayacağınız alışveriş belgesini çıkaracaktır ve belgenin üzerinde puanınızın karşılığındaki TL değeri yazacaktır. Kazandığınız her 2 worldpuan, üye işyerlerinde 1 kuruş değerindedir. Örneğin 10 TL değerindeki bir ürünü ortalama 2.000 worldpuan kullanarak satın alabilirsiniz.

Worldpuan Kullanım Süresi

Yapı Kredi Bankası müşterileri, worldpuanlarını kullanım sürelerini takip etmelidir. Çünkü kimi Worldpuan kampanyalarından kazanılan puanlar için son kullanma tarihi belirlenebilmektedir. Bu durumda, kampanya duyurularında puan son kullanım tarihine dikkat edilmelidir. Kampanyalar haricinde kazandığınız Worldpuanlar için herhangi bir son kullanım tarihi belirlenmemiştir. Biriktirdiğiniz worldpuanlar yıl içinde kullanılmadığında, bir sonraki yıla devretmektedir. Bu da kullanıcılar için avantaj sağlamaktadır.

Worldpuan ile Kontör Alma

Yapı Kredi ile yaptığınız harcamalarda kazandığınız worldpuanlarınızla kontör alma imkânına da sahip olmaktasınız. Worldpuan ile kontör alma için, öncelikle Worldcep kodunuzun olması gerekmektedir. Telefonunuzun mesaj yazma bölümüne Worldcep kodu boşluk, anne kızlık soyadı boşluk, kontör miktarı yazarak 4433’e SMS atmanız halince size onay mesajı gelecektir. Onay mesajı ile hattınıza kontör yüklenmiş olacaktır.