• ALTIN (TL/GR)
  1.167,10
  % 0,10
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8142
  % 0,01
 • € EURO
  20,5442
  % 0,41
 • £ POUND
  23,1762
  % -0,13
 • ¥ YUAN
  2,7910
  % 0,20
 • РУБ RUBLE
  0,2680
  % 0,56
 • BITCOIN/TL
  433555,256
  % -0,39
 • BIST 100
  4.713,39
  % -5,29

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri

Türkiye’nin en eski telekomünikasyon şirketi olan Türk Telekom 178 yıllık bir geçmişe sahiptir. Hatta Türkiye’nin ilk operatörüdür. Geçmişi çok eskilere dayanan Türk Telekom henüz telgrafın bile bulunmadığı zamanlardan önce 1840 yılında Posta Nezareti olarak hizmetlerine başlamıştır. 1855 yılında telgrafın Türkiye’ye gelmesiyle Posta Nezareti, Telgraf Müdürlüğü ile birleşerek Posta ve Telgraf Nezareti’ne dönüştü. Ardından ilk manuel telefonun Türkiye’de hizmete başlamasıyla bu 3 müdürlük birleşti ve Posta, Telgraf ve Telefon Nezareti’ne yani PTT’ye dönüşmüş oldu. 1994 yılında ise Türkiye haberleşme konusunda çağ atladı ve GSM teknolojisi ile tanıştı. Türkiye’nin ilk uydusu olan TÜRKSAT uzaya fırlatıldı. Posta hizmetleri ve telekomünikasyon hizmetlerinin birbirinden ayrılması ile Türk Telekom kurulmuş oldu.

Türk Telekom aynı zamanda GSM operatörlerinin yanı sıra ev ve iş internet ağlarında da adından bahsettirmektedir. Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin ilklerine imza atmış olan Türk Telekom, en başarılı operatörler arasındaki yerini almayı başarmıştır. Şunu da söylemek gerekir ki, Türk Telekom 1995 yılında devlet tarafından kurulmuştur.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası

Tüm operatörlerde bulunan müşteri hizmetleri sistemi kullanıcılara büyük fayda sağlamaktadır. 7/24 hizmet vermesiyle hat sahiplerinin her problem yaşadıklarında şubeye gitmelerini engellemiştir. Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne Bireysel Çağrı Merkezi, Ücretsiz Sesli Yanıt Sistemi veya internet adreslerinde bulunan Şikayet Kaydı ve Bize Yazın bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom kullanıcılarına hem ücretsiz olarak arayabilecekleri hem de tarifelerine göre ücretlendirilecekleri Müşteri Hizmetleri numaraları oluşturmuştur.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

Hattınızda oluşan herhangi bir problem durumunda veya tarife ve kampanyalarla ilgili bilgi almak istediğinizde Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak destek alabilirsiniz. Ayrıca size en yakın Türk Telekom şubesine giderek de bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurt içi aramalarda Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanmak için 444 1 444 numarasını arayarak her konu ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Yaptığınız aramalarda tarifeniz üzerinden ücretlendirme yapılmaktadır. Eğer tarifenize ait dakika haklarınız mevcutsa, aramalarınız bu dakikalar kullanılarak yapılabilir.

Eğer dakikanız veya bakiyeniz yoksa ve Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ne bağlanmak istiyorsanız Türk Telekom Ücretsiz Sesli Yanıt Sistemlerini kullanabilirsiniz. Bu sistemleri kullanmanız için yapmanız gereken tek şey mobil hattınızdan 9333’ü aramak. Ayrıca bu servisten yararlanarak evde internet aboneliğiniz ve ev telefonu aboneliğiniz hakkında merak ettiklerinizi de öğrenebilirsiniz. Evde internet aboneliğiniz için Sesli Yanıt Sistemini kullanmak istiyorsanız 0212 707 03 75’i, ev telefonu aboneliğiniz için Sesli Yanıt Sistemini kullanmak istiyorsanız 0800 211 93 93 numarasını arayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanma

Birçok kullanıcı Müşteri Hizmetleri’ni aradıklarında direkt olarak müşteri temsilcisine bağlanmak istemekte ancak bağlantı kurana kadar birçok kategori ile karşılaşmaktadır. Bu sebeple Müşteri Hizmetleri’ne direkt olarak bağlanma internette en çok aranan konular arasında girmiştir.

İşlemlerinizi hemen gerçekleştirebilmek için öncelikle Türk Telekom’a ait 444 1 444 numarasını tuşlayın. Ardından çıkan menüde 1 tuşuna ve tekrar 1 tuşuna basın. Sonrasında çıkan menüde 3 tuşuna ve sonrasında biraz bekleyerek 1 tuşuna basın. En son karşınıza gelen menüde ise 4 tuşuna basarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz.

Kısaca müşteri temsilcisine direkt olarak bağlanmak için, sırasıyla 1-1-3-1-4 tuşlarına basmanız yeterli olacaktır.

 Türk Telekom İletişim

GSM Operatörleri herhangi bir probleminizde müşteri temsilcilerine ulaşabilmeniz için birden fazla sistem kurmuştur. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte her alanda çok fazla rakip firma olduğu için müşteri kazanmak oldukça zorlaşmıştır. Bu sebeple firmalar için müşteri memnuniyeti en ön sıraya taşınmıştır. Kullanıcılarının memnun olduğu firmalar daha iyi bir imaj çizerek diğer kullanıcıları da firmalarına çekebilmektedir. Kullanıcılarının memnun olmadığı firmalar ise bu memnuniyetsizliklerini sosyal mecralardan, online sitelerden, anketlerden veya çevrelerine anlatarak aktardıkları için bu kötü imaj hızla oluşabilmektedir. Bunun olmasını istemeyen profesyonel GSM operatörleri müşterilerinin şikayetlerine önem vermekte ve her mecradan müşterilerinin sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir.

Türk Telekom’un çağrı merkezi olarak hizmet veren ücretli ve ücretsiz Bireysel Müşteri Hizmetleri sistemlerinin yanı sıra, tüm sosyal mecralarda da müşteri temsilcileri aktif olarak görev almaktadır. Facebook üzerinden Müşteri Temsilcisi’ne ulaşmak için Facebook/TurkTelekom adresine, Twitter üzerinden Müşteri Temsilcisi’ne ulaşmak için Twitter/TTDestek veya Twitter/TurkTelekom adresine, Instagram üzerinden Müşteri Temsilcisi’ne ulaşmak için Instagram/TurkTelekom adresine mesaj atabilirsiniz.

Türk Telekom’un Adresi Nedir?

Müşteri Temsilcilerine bağlanarak veya sosyal mecralardan sorunlarınızı halledemediğiniz takdirde, size en yakın Türk Telekom şubesine giderek burada bulunan temsilciler ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Türk Telekom şubesini öğrenmek için Türk Telekom’un resmi internet sitesine giriş yapmanız yeterlidir. Buradan İletişim kategorisinde girerek Türk Telekom Ofis ve Mağazaları kısmından size en yakın Türk Telekom şubesini öğrenmeniz mümkün.

Türk Telekom resmi internet sitesine https://www.turktelekom.com.tr bağlantısını tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Kime Ait?

Genel olarak bu tarz büyük şirketler birkaç şirketin ortaklığı ile oluşmaktadır. Türk Telekom ise devlete ait olup Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına bağlıdır. Geçtiğimiz yıl, Hazine ve Maliye Bakanlığı Ojer Telekomünikasyona (OTAŞ) Türk Telekom’da bulunan %55 hissesini özel amaçlı kurulan kuruluşlara devretmesine izin verdi. Böylece Akbank, Garanti Bankası ve İş Bankası gibi büyük bankalar Türk Telekom’un hisselerinin büyük çoğunluğuna sahip olmuş oldu.