• ALTIN (TL/GR)
  2.492,18
  % 0,25
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5384
  % 0,26
 • € EURO
  34,6313
  % 0,23
 • £ POUND
  40,5830
  % 0,51
 • ¥ YUAN
  4,4970
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % -0,44
 • BITCOIN/TL
  2067446,142
  % 0,24
 • BIST 100
  9.712,18
  % 1,72

Snap Inc (Snapchat) Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Snap Inc (Snapchat) Hisse Senedi Nasıl Alınır?

Snap Inc. yani snapchat hisse senedi firmanın hisselerinden bir miktar alma işlemidir en basit tabirle. Snapchat hisse senedi sizin bir anlamda almış olduğunuz hisse senedi oranı kadar şirkete ortak olmanız anlamına gelir. Bir şirketin hisse senedi alabilmeniz için öncelikle o şirketin hisse senetlerini halka arz etmesi gerekmektedir. Aksi durum da şirketten hisse senedi alamazsınız.

Snap Inc. Hisse senedi almayı planlıyorsanız eğer öncelikle snapchatin son dönemde ki kullanım oranları ve piyasa değerine odaklanmanız gerekmektedir. 2017 yılın da halka arz şirket hisselerin satışına başlamıştır. Satışın ilk fiyatı 27 dolardı. Ancak son verilere bakıldığın da neredeyse %70’e varan bir düşüş var. Bu sebepten dolayı snapchat hisse senedine odaklanacaksanız eğer gerçek anlamda iyi analizler yapmak durumundasınız. Ancak piyasa da bulunanların fark edemediği bir noktayı görüyor olabilirsiniz ve bunun üzerine gitmeye kararlıysanız başarı ile de sonuçlanma olasılığı vardır.

Snap Inc (Snapchat) Hisse Senedi

Snap Inc. teknoloji şirketidir. Teknoloji şirketlerinin çok dengesiz bir durumları vardır. Ani olarak yükselişleri genelde olmaktadır ancak bazen de uygulamalar da yapılan tek bir değişiklik ile hisse senetleri dibi vurabiliyor. Ancak snapchatte ki bu düşüş keskin bir dönüş ile tekrar yükselerek facebook, instagram gibi uygulamaların bile önüne geçmeyeceğinin garantisini kim verebilir ki?

Gerekli araştırmaları piyasa değerlendirmelerinizi yaptığınıza inanıyorsanız eğer o zaman hisse senedi alımı için girişimlere bulunma zamanıdır.

Snap Inc. Hisse Senedi Alımı

Hisse senetlerinden bir kazanç sağlamayı kesin olarak hedefliyorsanız eğer elinizde ki miktarı uzun bir süreliğine bu hisse senetlerine bağlamalısınız. Çünkü kısa vade de çok büyük bir olay olmadığı sürece hisse senetleri pek bir kar bırakmazlar. Bundan dolayı uzun vadeli olarak bu girişimde bulunursanız sizin avantajınıza olacaktır.

Ancak bir önemli hatırlatmada bulunmak istiyorum çünkü hisse senetleri bir risk taşımaktadır. Bu risk yatırım yapmış olduğunuz hisse senetlerinin çok iyi kazandırma olasılıkları da bulunmakta ancak bir de tüm paranızı kaybetme riski de bulunmaktadır. Bu risk bir çok insanın göze alamadığı bir risktir. Hisse senetlerinde kazanmak istiyorsanız eğer büyük meblağ yatırmanız gerekiyor ancak bu paranızı da kaybetme gibi bir durumunuz var olacağını göz önünde bulundurarak alacağınız hisse senedi alımı yapmanız da büyük önem vardır.

Hisse senedi alabilmek için öncelikle aracı bir firmaya ihtiyacınız bulunmaktadır. Çünkü New York piyasasın da işlem görmekte snapchat. Aracı bir kurumdan yatırım hesabı açtıktan sonra bu hisse senedi alımı yapabilirsiniz. Ancak tek başınıza bu araştırmaları ve takibi yapamayacağınızı düşünüyorsanız eğer bu ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek danışma şirketleri ile anlaşma yapmanız gereklidir. Bu şirketler için ise arayacağınız kriterler şunlar olmalıdır; müşteri desteği, eğitimler, analizler ve düşük miktarda danışmanlık ücreti istemeleri. Eğer bu şartları sağladığına inandığınız danışma şirketleri var ise bunlar ile anlaşma yaparak sizin sorunlarınıza ve yapmak istediğiniz yatırımlara dair bilgileri size aktararak doğru bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Hisse senedi alımları için emir türleri vardır. Bu emir türleri piyasa emri ve limit emri olarak iki emir vardır. Piyasa emri mümkün olan en kısa zaman içerisinde piyasaya arz edilen hisselerin alımını gerçekleştirir ancak hisse senet fiyatlarının dalgalı bir kur olduğunu unutmamalısınız. Daha yüksek fiyattan da alım yapabilir yada daha yüksek bir fiyattan da alım yapabilir. Limit emri ise sizin belirlediğiniz fiyat aralığın da olan hisse senetlerini alır. Yine belirlemiş olduğunuz hisse senedi miktarı kadar alım yapar. Ancak bu emir türünün bir olumsuz yanı da istediğiniz alım ücretine ulaşmayan hisse senetlerini alamayabilirsiniz. Bu da kar bırakabilecek hisse senetlerini alamamanıza sebep olabilir.