• ALTIN (TL/GR)
  1.165,54
  % 0,41
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8126
  % 0,11
 • € EURO
  20,4377
  % 0,23
 • £ POUND
  23,1810
  % -0,16
 • ¥ YUAN
  2,7857
  % 0,00
 • РУБ RUBLE
  0,2694
  % 0,26
 • BITCOIN/TL
  435216,108
  % -0,26
 • BIST 100
  4.976,55
  % -2,35

Halkbank Kartsız İşlemler Para Çekme ve Yatırma

Halkbank Kartsız İşlemler Para Çekme ve Yatırma

Halkbank, vermiş olduğu ATM hizmeti üzerinden birçok işlemin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Kartlı işlemler ve kartsız işlemler olarak ikiye ayrılan ATM menüsü, her ihtiyaca yönelik ayrı ayrı programlanmış durumda. 2022 yılı başında ATM sayısını 3,000 üzerine çıkaran Halkbank, kartsız işlemler üzerinden müşterilerine oldukça güzel hizmetler sunuyor. Bu yazımız içerisinde Halkbank kartsız işlemler para çekme ve yatırma hakkında bilgi vermeye çalışacağız

Halkbank Kartsız İşlemler

Halkbank müşterileri, bankamatik kartı yanlarında olmasa bile ATM hizmetinden yararlanabilirler. T.C. Kimlik No ve cep telefon doğrulaması yapıldıktan sonra aşağıda yer alan tüm hizmetlerden sınırsız bir şekilde faydalanabilirsiniz.

 • Vadesiz hesaba para yatırma
 • Kredi kartı borcu ödeme
 • Elektrik, su, doğalgaz, internet fatura borcu ödeme
 • GSM operatörü TL yükleme
 • MTV (motorlu taşıtlar vergisi) ödeme
 • Yurtiçi Kargo, kargo ücreti ödeme
 • Üniversite harç ödemesi
 • MEB ödemesi (sınav ücreti)
 • ÖSYM sınav giriş ücreti ödeme
 • BAĞ-KUR, SSK prim ödemeleri gibi birçok işlem yapılmaktadır.

Halkbank müşterileri ATM’ler üzerinden genellikle kartsız para çekme ya da yatırma konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Bu konu ile ilgili ayrıntılar;

Halkbank Kartsız Para Çekme

Bankamatik kartınız yanında olmayabilir. Ancak; Türkiye’de bulunan, 3,000 Halkbank ATM’sinden kartsız bir şekilde para çekebilirsiniz. Bunun için ilk olan ATM’nin kartsız işlemler menüsüne girerek “Para Çekme” bölümüne basınız.

İşlem kartsız olacağı için siz nereden kimlik numaranız ve Halkbank sistemine kayıtlı olan cep telefonu numaranızı girmeniz istenecektir. Bu bilgileri girdikten sonra güvenlik doğrulaması için telefonunuzda bir doğrulama mesajı gelecektir. Telefonunuza gelen doğrulama mesajını ATM’de ki ilgili ekrana girdikten sonra artık para çekebileceğiniz asıl ekran karşınıza gelecektir. Sistemde kayıtlı hesap türünü seçtikten sonra çekmek istediğiniz tutarı yazarak işlemi onaylayın. Onaydan işlem sonrasında tutar sizlere teslim edilecektir.

Halkbank Kartsız Para Yatırma

Halkbank müşterileri aynı zamanlar ATM’ler üzerinden hesaplarına para yatırma işlemi yapabilirler. Hesaba para yatırmak işlemi sadece bankanın kendi müşterilerine özel olarak sunduğu bir hizmettir. Kartsız hesaba para yatırma işleminin nasıl olduğunu merak ediyorsanız;

Ülkemizde bulunan tüm Halkbank ATM’lerinden yapılan bu işlem için ilk olarak “Giriş” butonuna tıklayın. Kartsız işlemler kısmından karşınıza gelen seçenekler içerisinden “Para Yatırma” butonuna basın. Ardından sizlere kimlik numaranızı girmeniz gereken bir ekran görünecektir. Kimlik numaranızı girdikten sonra para çekme de olduğu gibi yine karşınızda bir SMS doğrulaması gelecektir. Cep telefon numaranıza gelen mesajı bir sonraki ekrana girdikten sonra paranın hangi hesaba yatacağının seçilmesi gerekiyor. Bu aşamayı da tamamladıktan sonra para yatırma haznesine yatırmak istediğiniz tutarı yerleştirmeniz gerekiyor. Paraları yerleştirdikten sonra tutarın ilgili hesaba yatırıldığına dair bildirim alacaksınız.

Halkbank Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Halkbank üzerinden kredi kartı alan değil çok kişi kartları yanında olmasa bile borçlarını ATM üzerinden kartsız ödeyebilirler. Bu işlem için; ATM’nin giriş tuşuna basarak “Kredi Kartı Borcu Ödeme” butonuna tıklayın. Akabinde 16 haneden oluşan kredi kartı numaranızı karşınıza gelecek ekran yazın. Bir sonraki sayfadan kredi kartı borcunuzun ne kadar olduğu görünecektir. Borcunuzu, ekranda gösterildiği gibi para haznesine yerleştiriniz. Tüm banknotları yerleştirdikten sonra evet tuşuna basmanız ile beraber kredi kartı borcunuzun ödendiğine dair bir bildirim sizlere gelecektir.

Halkbank Kartsız Fatura Ödeme İşlemleri

Halkbank ATM’leri üzerinden tamamen kartsız bir şekilde fatura ödeme işlemleri yapabilirsiniz. ATM üzerinden giriş tuşuna bastığınızda karşınıza bir menü gelecektir. Menü içerisinden “Kurum Ödemeleri” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Kurum ödemeleri kısmından bulunduğunuz şehri seçerek fatura türünü belirtmeniz gerekiyor. Elektrik, su, doğalgaz faturası ATM üzerinden oldukça kolay bir şekilde ödenebiliyor. Bunun için işletme kodu, tesisat numarası ve abone numarasını bilmeniz gerekiyor. Tüm bilgileri eksiksiz olarak girdiğinizde borç tutarı ekrana net olarak gelecektir.

Halkbank ATM Para Yatırım ve Çekim Limitleri

Halkbank ATM’leri üzerinden kartsız para yatırma ve çekme işlemleri belirli bir limitler dahilinde yapılıyor. Günün herhangi bir saatinde ATM üzerinden yapacağınız işlemlerde uygulanan limitler şu şekildedir; para yatırma işlemlerinden kartsız olarak ATM’ler üzerinden maksimum 20,000 TL işlem yapabilirsiniz. Bu tutarın üzerinde para yatırma işlemleri için Halkbank şubelerini ziyaret etmeniz gerekir.

ATM üzerinden para çekme işlemlerinde ise iki türlü limit uygulanmaktadır. Bankamatik kartları ile ATM üzerinden günlük en fazla 1,000 TL para çekebilirsiniz. Kartsız olarak yapılan para çekme işlemlerinde ise bu limitin 500 TL’ye kadar düştüğünü görüyoruz.