• ALTIN (TL/GR)
  2.498,47
  % 0,50
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5314
  % 0,24
 • € EURO
  34,6844
  % 0,39
 • £ POUND
  40,6506
  % 0,68
 • ¥ YUAN
  4,4972
  % 0,15
 • РУБ RUBLE
  0,3452
  % -0,45
 • /TL
  %
 • BIST 100
  9.690,66
  % 1,49

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurularında öncelikle dikkat etmeniz gereken şey kredi kartı yıllık aidat ücretleridir. Bu ücretleri dikkat etmemeniz durumun da siz den yıllık olarak bankalara göre değişmekte olmakla beraber ortalama olarak 100 ile 150 TL arası kredi kartı aidat ücreti tahsil ederler. Bu sebepten dolayı önceliğiniz kredi kartı aidat ücretleri olmalıdır.

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusunu bir çok yolu vardır. Bunlardan öncelikle banka şubelerini anlatalım. Banka şubesine giderek başvuru yapmak için öncelikle müşteri temsilcisiyle görüşmeniz gerekmektedir. Daha sonrasın da sizin kredi kartı başvuru formunuzu alır ve o an yada birkaç gün sonra kredi kartı başvurunuz sonuçlanır. Eğer olumlu sonuçlanırsa eğer o zaman bankanın sizden istediği belgeleri yanınız da götürerek kredi kartınızı teslim alabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru yapmak istiyorsanız eğer Finansbank sitesine girerek buradan kredi kartı başvurusu sekmesinden başvuruda bulunabilirsiniz. Bu başvuru esnasın da sizden kişisel bilgilerinizi ve telefon numaranız istenecektir. Bunları doğru bir şekilde girdikten sonra başvur butonuna tıklamanız neticesinde başvurunuz gerçekleşir.

Mobil uygulamalar veya telefon sms ile de başvuru yapabilirsiniz. Bankaların kredi kartı başvuruları için oluşturdukları kısa mesaj numarasına kredi kartı başvurusunu belirten bir mesaj atmanız durumun da başvurunuz gerçekleşmiş olmaktadır. Mobil uygulamalar üzerinden de bankanın mobil bankacılık uygulamasını indirmeniz durumun da bu uygulama ile başvuru yapabilirsiniz. Uygulamaya girdikten sonra kredi kartı başvuru sekmesinden başvuru için gerekli olan bilgileri doğru bir şekilde doldurduktan sonra başvur butonuna basmanız neticesinde başvurunuz bankaya iletilmiş olur.

Müşteri hizmetleri ile kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz. Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı başvurusu için ayrılan bölümü tuşlayarak müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşme esnasın da kredi kartı başvursun da bulunmak isteğinizi belirtikten sonra sizden belirli bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri verdikten sonra işleminiz bitecektir. Sonucu beklemeye başlayacaksınız.

Finansbank Kredi Kartı Başvurusu Hesap Kesim Tarihi

Kredi kartınızın kesim tarihleri de çok büyük öneme sahiptir. Çünkü sizin örneğin ayın 2’si diyelim ancak kesim tarihiniz ayın 20’si bu durum da maaşınız aldıktan sonra hemen ödeyemiyorsunuz. Tabi bu da sizin için sorun yaratmaktadır. Elde bulunan nakit eğer kart limitiniz dolduysa eğer hesap kesimini bekleyeceğinizden dolayı mecburen nakit olarak harcamalar yapacaksınızdır. Bu da sizin için sorun olacaktır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak adına hesap kesim tarihlerini ayın 2’sin de maaş alıyorsanız eğer kesim tarihini 5’i yapabilirsiniz. Bu durum sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

QNB Finansbank Kredi Kartı Aidat Ücretleri

Finansbank bildiğiniz gibi satışı gerçekleştiğinden dolayı ismi de QNB Finansbank olmuştur. Bankanın kredi kartlarına uygulamış olduğu bir aidat  ücreti bulunmaktadır. Kredi kartına başvuru yapmadan bu bilgileri okumalısınız. Bankanın kredi kartlarına uygulamış olduğu kredi kart aidat ücretleri şunlardır; CardFinans 117 TL, CardFinans Xtra 135 TL, CardFinans Fix 0 TL, CardFinans GO 29 TL, Emekliler için olan kredi kartı CardFinans 33 TL, Taraftar Kartları 103 TL’dir.

QNB Finansbank Kredi Kartlarının Özellikleri

Özelliklerini sıralamak gerekir ise şöyle sıralayalım;

 • Para puan özelliği bulunmaktadır.
 • Bankanın size vermiş olduğu para puan miktarı en az 150 TL olduğu zaman kullanabilirsiniz.
 • Acil ihtiyaçlarınız için 12 aya kadar kredi kartınız vasıtasıyla kredi çekebilirsiniz.
 • 20 bin TL’ye kadar kredi kullanabilmektesiniz kredi kartınız vasıtasıyla.
 • Peşin olarak yaptığınız harcamaları daha sonra 12 ay taksit yapabilirsiniz.
 • Taksit Mola özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde taksitlerinizi bir sonraki aylara öteleyebilmektesiniz.
 • Para puan özelliği ile bankaya vereceğiniz harcama sözüne karşılık olarak size hediye para puan vermektedir.
 • CardFinans Fix; bahsetmiş olduğum tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz ve aidat ücreti bulunmamaktadır.
 • CardFinans Emekli; Emeklilerin sadece alabileceği bir karttır. Bu kart eczane harcamalarını ay da 15 TL’ye kadar az ödemenizi sağlamaktadır.
 • CardFinans GO; Öğrenciler için verilen bu kredi kartı aidat ücreti bulunmaktadır ne yazık ki. 18 ile 25 yaş arasında bulunan öğrenciler sadece alabilmektedirler.

Bu özellikler ile bir çok kişinin tercihi olmaktadır. Ancak sürekli olarak değişkenlik gösteren faiz oranları, aidat ücretleri ve kart şartlarının değişiklikleri sebebi ile başvuru yapmadan önce bankanız ile iletişime geçebilir veya internet sitesi vasıtasıyla şartları öğrenebilirsiniz.