• ALTIN (TL/GR)
  1.164,44
  % -0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8129
  % 0,03
 • € EURO
  20,4677
  % -0,16
 • £ POUND
  23,3249
  % -0,18
 • ¥ YUAN
  2,7738
  % 0,03
 • РУБ RUBLE
  0,2707
  % 0,09
 • BITCOIN/TL
  429760,164
  % -1,35
 • BIST 100
  5.231,02
  % -1,26

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Erteleyerek kredi alabileceğiniz bankalar, müşterilerine ödeme avantajları sunarak kredi ödemelerinde esneklik sağlamaktadır. Normal şartlarda kredi taksit ödemeleri aylık olarak gerçekleşmektedir. Erteleme fırsatı bulunmayan kredilerde krediyi aldığınız andan itibaren ödemeler başlamaktadır. Aylık ödemesini anında yapmak istemeyen müşteriler ise ertelemeli kredi seçeneklerini araştırarak ilgili bankalara başvuru yapmaktadır. Bankalar, finansal açıdan sıkışıklık yaşayan müşterilerinin bu hizmetten faydalanabilmesi adına 3 ay veya 6 ay vadeli olmak üzere gecikmeli kredi kampanyaları oluşturur.

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 ay erteleyerek kredi alabileceğiniz bankalar, size ödemenize 3 ay sonra başlayabilme imkânı tanımaktadır. Kredinizi aldıktan 3 ay sonra ilk ödemenizi yapmanız gerekir. Örneğin Ocak ayında başvurduğunuz krediyi kullandıysanız Nisan ayında ilk kredi taksitini ödemelisiniz. Bankaların verdiği bu hizmet genellikle bireysel ihtiyaç kredilerinde sağlanmaktadır. Eline düzenli olarak her ay para geçmeyen kişiler bu krediyi tercih etmektedir.

Başvuru İçin Aranan Şartlar

Kredi başvurusundan olumlu yanıt almak istiyorsanız aşağıdaki şartlara sahip olmanız gerekmektedir. Aşağıda belirtilen şartlara sahipseniz hizmeti sağlayan bankaları inceleyerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 • İyi kredi notuna sahip olmak,
 • Gelire sahip olmak,
 • Temiz bir kredi siciline sahip olmak.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanabilmesi için bankaların en önemsediği kriterlerden birisi, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Kredi notunuzu internet üzerinden hesaplayabilirsiniz. Eğer kredi notunuz sınırın altında kalıyorsa gecikmeli kredi avantajından yararlanamayabilirsiniz.

6 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

6 ay erteleyerek kredi alabileceğiniz bankalar, daha çok ticari kredi alımlarında müşterilere kolaylık sağlamaktadır. 2022 yılına göre çoğu bankada bireysel kredi için geciktirme süresi 3 ay olarak belirlenmiştir. Bireysel kredilere oranla esnaf kredilerinde müşteriye daha esnek ödeme planları oluşturulmaktadır. Örneğin Finansbank, KOBİ’lere 1.000.000 TL’ye kadar esnaf kredisi verebilmektedir. 6 ay geri ödemesiz esnaf kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler için aranan şart, işletmelerinin yıllık kazancının 2 milyon ile 20 milyon TL arasında olmasıdır. Finansbank’ın bu hizmetinden yararlanmak isteyenlerin doğrudan banka şubesine gitmeleri gerekmektedir.

Ertelemeli Kredi Hesaplama

Alınacak kredi miktarını belirleme konusunda her bankanın kendi bünyesinde faiz oranlarına göre değişiklik gösteren bir hesaplama sistemi bulunmaktadır. Ertelemeli kredi başvurusu için hesaplamalar, bankaların resmi websiteleri üzerinden gerçekleştirilebilir ya da sizin için bulunan fırsat tekliflerini sunan arama motorları üzerinden yapılabilir. Örneğin www.hangikredi.com adresinden İhtiyaç Kredisi Hesaplama alanını kullanabilirsiniz. Hesaplama alanı üzerinden kredi tutarı 10.000 TL ve 3 ay vadeli olarak seçildiğinde ING bank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi en üst sırada yer almaktadır. Faiz oranları kredi notunuza göre değişir. Örnek hesaplamada %1,49 olarak belirlenmiştir. Yani 10.000 TL 3 ay ertelemeli olarak aylık ödeyeceğiniz tutar 3.453,24 TL Arama motoru sizin için bankaların güncel ve avantajlı kredi faiz oranlarını listeleyecektir.

Akbank Ertelemeli Kredi Fırsatı!

Akbank 3 ay ertelemeli kredi avantajları ile uygun faiz seçeneklerinden yararlanarak ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Ödeme planınıza göre belirlenen faiz ve vade seçenekleri, kredi notunuza göre değişiklik göstermektedir. 2022 yılına göre faiz oranları %2,69 ile %2,81 arasında değişiklik gösterir. İlk taksit ödemeniz maksimum 92 gün sonra yapmanız gerekmektedir. Örneğin 10.000 TL’lik 33 ay vadeli kredi talebinde bulunduysanız ödeyeceğiniz taksit tutarı 505,21 TL; toplam ödemeniz ise 16.672,30 TL olarak hesaplanacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Banka, sizden ertelemeli kredi alabilmeniz için belirli belgeler talep etmektedir.

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi aslı veya fotokopisi
 • Adres kontrolü amaçlı bir belge (Gerekli olursa)
 • Gelir belgesi
 • SGK belgesi

Başvurunuzu doğrudan bir Akbank şubesine giderek, ‘Akbank Direkt’ uygulamasını kullanarak veya internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru sonucu telefonunuza SMS olarak gelmektedir.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Destek

ING bank 3 ay ertelemeli kredi kampanyası müşterilerine ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla cazip fırsatlar sunmaktadır. ING bank oluşturduğu kredi kampanyalarında Mini Kredi ve E-Kredi olmak üzere sınıflandırma yapmıştır. Mini Kredi 5000 TL altında başvuracağınız krediler için geçerli olup %1,99 faiz oranı bulunur. E-Kredi ise 5000 TL üzerindeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik başvurulan kredidir. Faiz oranları başvuru sahibinin durumuna göre değişiklik gösterdiği için sabit olmamakla birlikte %1.70-2 arasında değişebilir.

Örneğin 15.000 TL’lik 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi aldığınızda faiz oranı %1,79 aylık taksit miktarı ise 447,12 TL olacaktır. ING Bank’ın sunduğu düşük faizli cazip kredi imkânından faydalanmak istiyorsanız kredi notunuzun 1850 olması gerekmektedir. Aynı zamanda 15.000 TL’lik alacağınız kredi için 75 TL kredi tahsis ücreti de bulunmaktadır. Kredi tahsis ücreti alacağınız kredinin binde beşi olarak hesaplanır.

Başvurunuzu banka şubelerinden veya ING Bank websitesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

QNB Finansbank Ertelenen Kredi

QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi ile düşük faiz oranlarından yararlanabilir, ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde karşılayabilirsiniz. Finansbank ile 3 ay ertelemeli olarak 3000 TL’ye kadar kredi başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. 3000 TL’lik bir kredi alıyorsanız bunun için belirlenen faiz oranı %1,17’dir. Finansbank, esnafa 3 ay ödemesiz KOBİ kredisi imkânı da sunmaktadır. Bu kampanyada 120 aya varan vade seçenekleri bulunmaktadır. Yine de verilecek olan kredi miktarı ve vadeler müşteriye göre değişebilmektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Başvuru için banka tarafından istenen evraklara sahip olmanız gerekmektedir.

 • Kimlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İkametgâh
 • Ruhsat veya elektrik, internet vb. fatura
 • Ek gelire sahipseniz belgesi

İnternet şubesi, mobil uygulama, doğrudan şubeye gitme ve müşteri hizmetlerini arama seçeneklerini kullanarak krediden başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi

Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi ile kefile gerek kalmadan %1,14 faiz oranıyla kredi sahibi olabilirsiniz. Bunun için belirlenen limit 10.000 TL’dir. Kefilin talep edilmemesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.

Başvuru için doğrudan şubeye gidebilir, Vakıfbank internet sitesini kullanabilir veya müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

TEB’ten Ertelemeli Kredi

TEB 3 ay ertelemeli kredi ile 5000 TL’ye kadar kredi alma imkânına sahip olursunuz. 5000 TL için belirlenen faiz oranı %1,39’dur. TEB kredi ile kredi tahsis ücreti de ödemek zorunda kalmazsınız. Örneğin 10.000 TL’lik 36 ay vadeli ve %2,30 faiz oranlı ihtiyaç kredisine başvuruyorsanız aylık ödeyeceğiniz tutar 441,78 TL olacaktır. Belirlenen faiz oranları ise müşterinin kredi notuna göre değişiklik göstermektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Başvuru için sizden birtakım belgeler talep edilecektir.

 • Kimlik belgesi
 • Gelir belgesi
 • İkametgâh belgesi veya son 3 aya ait fatura belgesi

Başvurunuzu banka şubesinden, CEPTETEP mobil şubeden veya TEB müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Alternatif Bank Ertelemeli Kredi

Alternatif Bank 3 ay ertelemeli kredi, müşterilerine kefilsiz ve teminatsız olarak ihtiyaç kredisinden yararlanma imkânı sunmaktadır. Banka yine de gerekli görürse kefil veya teminat talebinde bulunabilir. Belirlenen tüm vadeler için faiz oranı %2,55 olarak belirlenmiştir. Diğer bankalardan farklı olarak kredi almak isteyen kişinin hayat sigortası yaptırması gerekmektedir. Örneğin 10.000 TL’lik 33 ay vadeli ertelemeli kredi talebinde bulunduysanız ödeyeceğiniz taksit tutarı 485,60 TL; toplam ödemeniz ise 16.024,75 TL olacaktır.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

Alternatif Bank ihtiyaç kredisinden yararlanmak isteyenlerin birtakım belgeleri sunması gerekmektedir.

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Adres gösteren belge

Başvurular, Alternatif Bank internet şubesinden veya müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirilmektedir.