• ALTIN (TL/GR)
  1.162,82
  % -0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8035
  % -0,02
 • € EURO
  20,4253
  % -0,07
 • £ POUND
  23,2544
  % -0,24
 • ¥ YUAN
  2,7874
  % 0,51
 • РУБ RUBLE
  0,2671
  % -1,36
 • BITCOIN/TL
  435163,166
  % -1,95
 • BIST 100
  5.096,29
  % -1,84

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları

Büyükbaş hayvan hibe kredisi, pek çok insan tarafından araştırılan konulardan bir tanesi olmakta ve konu ile ilgili derinlemesine bir şekilde araştırma yapılmaktadır. Bilindiği üzere hayvancılık, pek çok insanın faaliyet göstermek istediği alanlardan bir tanesidir. Fakat sermaye olmadan bu alana hizmet etmek oldukça zor olduğu için devlet, farklı yollardan insanlara destekte bulunmakta ve onların hayvancılık sektörünü geliştirmesini olanaklı halen getirmektedir.

Devlet tarafından sunulan seçenekler oldukça fazla olmakta, bu sayede pek çok kişi, hayvancılık sektöründe ilerleyebilmek adına sermaye bulma konusunda sorun yaşamamaktadır. Devlet tarafından sunulan desteklerden bir tanesi olan büyükbaş hayvan hibe kredisi, bu alanda faaliyet göstermek isteyen kişiler tarafından ilgi ile karşılanmaktadır.

Sunulan destek ile birlikte hayvancılık alanında dışa bağımlılığın azaltılması amaçlanmaktadır. Hibe kredisi ile hem sektörde uzun süredir bulunan hem de sektöre yeni girecek olan kişilere destekte bulunulmaktadır. Devlet tarafından sunulan destek, farklı programlar dahilinde gerçekleştirilmekte olup belirlenen şartları yerine getiren kişilere hibe kredisinde bulunulmaktadır.

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Nedir?

Bilindiği üzere pek çok insan, hayvancılık sektöründe sorunsuz bir şekilde faaliyet gösterebilmek adına çeşitli yardımlar almakta ve bu yardımlar sayesinde sektörde ilerleme şansı elde etmektedir. Büyükbaş hayvan hibe kredisi devlet tarafından sunulan hayvancılık desteklerinden bir tanesi olmakla birlikte çeşitli şartların yerine getirilmesini zorunlu kılmaktadır.

Büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır sorusu, devlet tarafından sunulan destek kredilerinden faydalanmak isteyen kişiler tarafından sorulan oldukça ciddi sorulardan bir tanesidir. Hayvan hibe kredisinin alınabilmesi için daha önceden belirlenmiş olan şartların yerine getirilmesi gerekmekte olup şartların herhangi birinin yerine getirilmemesi, kişinin hibeden faydalanamamasına neden olmaktadır. Peki bu şartlar nelerdir?

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi Şartları Nelerdir?

Büyükbaş hayvancılık hibe desteği şartları, pek çok insanın sunulan destekten faydalanabilmesi için yerine getirmesi zorunlu şartlar olarak bilinmektedir. Bu şartları genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Hibe kredisinden faydalanmak isteyen kişinin Bakanlık sistemine kayıtlı olarak minimum 1 senedir hayvancılık faaliyetini sürdürmesi gerekmektedir.
 • Sıfırdan ahır yapımı ya da tadilatı; teke, koç ya da damızlık boğa alımı, gerekli makinaların alımı vb. konularda devlet tarafından hibe desteği sunulmaktadır.

Yukarıdaki şartların yerine getirilmesi durumunda büyükbaş hayvan alımı için pek çok kişi, devlet tarafından sunulan hibe desteğinden faydalanma şansı elde etmektedir. Hibe başvurusu için gerekli bazı evraklar bulunmak olup bu evrakların tamamlanması ile birlikte hızlı ve sorunsuz bir şekilde hibe desteğine başvuru gerçekleştirilebilmektedir.

Büyükbaş Hayvan Hibe Kredisi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hayvancılık sektöründe bulunmak ve bu alanda faaliyet göstermek için çok önemli olan büyükbaş hayvan hibe kredisi için gerekli olan bazı evraklar bulunmakta olup bu evrakların tamamlanması ile birlikte sorunsuz bir şekilde hibe destek kredisine başvurmak olanaklıdır.

Birim Fiyat Üzerinden Büyükbaş Hayvan Hibe Desteği

Devlet tarafından sunulan birim fiyat üzerinden büyükbaş hayvan hibe desteği; büyükbaş, küçükbaş, tavuk yetiştiriciliği, arıcılık alanlarında hayvan sayısı birim fiyat üzerinden her bir hayvan adına ayrı ayrı destek sağlanmakta olup pek çok insan, devlet tarafından sunulan destekten faydalanmak için gerekli araştırmaları yapmaktadır.

Buzağı için destek şartları; buzağı başına 350, soy kütüğü kayıtlı buzağılar için 500, döl kontrollüler için ise 50 TL destekte bulunulmaktadır. Destek faydalanabilmesi için buzağının doğum kaydı yapılmış  ve buzağının küpe takıyor olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra hayvanların kaydının E-Islah ve Türkvet’te bulunuyor olması şarttır. Bir diğer şart ise buzağıların doğdukları yerde minimum 120 gün bulunmuş olması gerekmektedir.

Birim Fiyat Üzerinden Hibe Desteği Koşulları Nelerdir?

Birim fiyat üzerinden hibe desteği için bazı koşullar bulunmakta olup bu koşullar genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Çiftçi kayıt sisteminde kaydın bulunuyor olması
 • Hayvanların Türkvet sistemine kaydının bulunması
 • Devlet tarafından sağlanmakta olan farklı desteklerden faydalanmamış olmak

Yukarıdaki şartların yerine getirilmesi durumunda birim fiyat üzerinden hibe desteğine başvurmak olanaklıdır. Bu destek ile birlikte pek çok insan, hayvancılık sektöründe sorunsuz bir şekilde faaliyet gösterebilme şansı elde edebilmektedir. Bu nedenle devlet tarafından sağlanan desteğin çok önemli olduğunu ifade etmek gerekmektedir.

Büyükbaş Hayvan Hibe Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Büyükbaş hayvan desteği nasıl alınır sorusu kapsamında ilk etapta proje hazırlanmasının gerekli olduğunu ifade etmek gerekmektedir. Hazırlanmış olan projeler Tarım ve Ormancılık Müdürlüklerine verilmelidir. Projenin onaylanması ile birlikte müdürlük, girişimciye yatırımını gerçekleştirmesi adına bir süre verilecek olup girişimci bu süre içerisinde yatırımını yaptıktan sonra %50 hibe desteğini almaya hak kazanmış olacaktır.

Devlet tarafından sunulan destekler ile birlikte pek çok insan, hayvancılık alanında sorunsuz bir şekilde ilerleme şansı bulmaktadır. Bu nedenle sunulan desteklerin oldukça önemli olduğunu ve destekler ile birlikte hayvancılık sektörünün ilerleme şansı bulduğunu ifade etmek olanaklıdır.