• ALTIN (TL/GR)
  1.678,58
  % 0,26
 • AMERIKAN DOLARI
  27,1297
  % -0,01
 • € EURO
  28,8962
  % -0,07
 • £ POUND
  33,3244
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  3,7157
  % 0,09
 • РУБ RUBLE
  0,2850
  % 0,94
 • BITCOIN/TL
  721111,579
  % -1,35
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Borç Para Veren Hayırseverler

Borç Para Veren Hayırseverler

İhtiyaç sahiplerine borç para sağlayan hayırseverler bireyler için kurtarıcı niteliğindedir. Hayırseverler, para yardımı yaparken hem iyilik yapmak isterler hem de karşılarındaki kişiye faydalı olmayı amaçlarla. Böylece kumar, içki vb. nedenlerden borç isteyenler için yardımcı olacakları durum söz konusu değildir. Sosyal medyada birçok para yardımında bulunan hayırsever bulunmaktadır.

İnstagram Uygulamasında Borç Para Veren Kişiler

 İnstagram ile para yardımında bulunan birçok kişi bulunmaktadır. Günümüz internet kullanımında birçok değişim yaşanmıştır. Yalnızca fotoğraf paylaşımı için kurulan İnstagram uygulaması, zamanla kullanıma göre şekillenmiştir. Artık yalnızca bir fotoğraf paylaşım platformu değil, borç para veren varlıklı kişilerin de bulunduğu bir platform olmuştur. Varlıklı kişiler ile bu platform üzerinden anında iletişim kurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu kişilerin cep telefonu numaralarına da anında buradan ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Facebook Uygulamasında Borç Para Veren Kişiler

Facebook aracılığı ile para yardımında bulunan kişiler vardır. Facebook, birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılan bir platformdur. Facebook üzerinden hayırsever kişilere mesaj atabilir ve iletişim bilgilerinizi göndererek size geri dönüş yapmasını bekleyebilirsiniz. Facebook ile hayırseverlere ulaşabilir ve seçeneklere göz atabilirsiniz. Varlıklı kişiler karşılıklı olarak yasal dayanakları bulunan borç ilişkisinde bulunmak isteyebilir. Aranızda borçlu – alacaklı ilişkisinin var olması söz konusudur.

Para Yardımı Yapan Kişilere Ulaşma

Para yardımı almak isteyenlerin, bu yardımı yapan kişilere nasıl ulaşacağı değişkenlik göstermektedir. Örneğin para yardımı yapan vakıflar, yasal yapılarına ve teminatlarına bağlı olarak farklı yasal kısıtlamaları içlerinde bulundurmaktadır. Vakıflara yalnızca belli başlı yardım onaylarından birine ya da ikisine birden sahip olan kuruluşları finanse etme izni verilmektedir. Bundan dolayı ulaştığınız kişi veya vakıf normal süreçlerde borç veren bir yapıya sahip olsa dahi sizin durumunuz kendi ilkelerine uygun olmadığı için borç alamayabilirsiniz. Ayrıca unutulmamalıdır ki finansal ihtiyacınızın tamamını ya da büyük bir kısmını hayırsever vakıflardan ve kişilerden temin edemezsiniz. Birçok hayır kurumu fonlarının yüzde 10’undan daha azını hayırseverlik işleri için harcamaktadır. Bundan dolayı, vakfın sağladığı imkânlardan yararlanan seçili kişiler arasında yer almayabilirsiniz.

Fon Arama Yolları

İhtiyaç sahipleri, birçok yönden fon arama yollarını bulmayı hedeflemektedir. Hayırsever insanlar ve vakıflar, sadece hayır kurumlarını finanse etmek için kanunlara bağlıdırlar. Vakıflar ve hayırsever iş adamları yasal olarak bireylere hibe verememektedirler. Bireyler için mevcut hayırsever fonların çoğu burs, arkadaş bursları, araştırma teşvikleri ya da seyahat teşvikleri şeklinde olmaktadır. Bu fonlar gün geçtikçe çeşitli hallere varmaktadır. Burs, teşvik, araştırma desteği gibi fon arama ihtiyacında iseniz vakıflarla iletişime geçebilirsiniz. Eğer fatura ödeme, acil durum vb. durumlarınız varsa yani kişisel masraflara yardımcı olmak için finansman arıyorsanız, bir yardım kuruluşundan yardım talebinde bulunabilirsiniz. Burada önemli olan nokta gereksiniminizi, neden size borç para vermek isteyebileceklerini ve borcunuzu sonrasında nasıl ödeyeceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatabilmektir.

Borç Para Ararken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Borç para arama ihtiyacında olan bireylerin oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Acil nakit ihtiyacını karşılama gayesiyle borç para alımı, dikkatli olunmadığında kötü sonuçlar verebilmektedir. Birçok hayırsever insan ve kuruluşlar borç para yardımı veya direkt olarak karşılıksız yardım yapabilmektedir. Burada önemli olan yardım alınırken yalan söylemeden dürüst bir şekilde ihtiyacınızı söylemeniz gerektiğidir. Gereksinim duyduğunuz konuyu ve parayı, neden almanız gerektiğini ve olası koşullarda geri ödemeyi nasıl yapacağınızı iletmeniz gerekebilmektedir. Günümüzde sosyal medyada birçok bağış, yardım ve fon desteği gibi yardımlar bulunmaktadır. Bu yardımlara ulaşırken doğru bilgilerle ulaşmanızda yarar olacaktır.