• ALTIN (TL/GR)
  1.167,39
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  18,8128
  % -0,01
 • € EURO
  20,5428
  % 0,41
 • £ POUND
  23,1867
  % -0,08
 • ¥ YUAN
  2,7908
  % 0,18
 • РУБ RUBLE
  0,2679
  % 0,52
 • BITCOIN/TL
  432908,702
  % -0,48
 • BIST 100
  4.713,39
  % -5,29

Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numarası

Bireysel Emeklilik İptali Telefon Numarası

2022 yılında bireysel emeklilik iptali bankaların telefon numaraları üzerinden arama yapılarak yapılabilmektedir. 2022 yılı için; devletin bu sistemden faydalanan kişilere olan katkısı 7.675,20 TL’dir. Kişiler kayıtlı oldukları bireysel emeklilik sistemlerini e-devlet sayfalarından ve ilgili bankalardan yapabilmektedirler.

Akbank Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Akbank Avivasa Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 444 25 25’tir. Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkmak isteyen kişilerin; bu numarayı aradıktan sonra, müşteri temsilcisine direkt bağlanmaları veya ilgili menüden bireysel emeklilik ile ilgili kısımlardan iptal seçeneğinin olduğu numarayı tuşlaması gereklidir.

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

ING Bank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 444 1 666’dır. Bireysel Emeklilik sisteminden çıkmak isteyen ING Bank müşterileri bu numarayı arayarak, direkt olarak sistemden çıkmak istediklerini söyleyebilir ve bu şekilde işlemlerini tamamlayabilirler.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 97 00’dır. Ziraat bankası müşterileri bu numarayı arayarak, bireysel emeklilik sisteminden faydalandıkları süreci iptal etmek istediklerini söyleyebilirler. Kişilerin bu talepleri bankaya iletilir ve sonrasında kişilerin iptal talepleri işleme koyulur.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 444 0 336’dır. Bu numara Garanti emeklilik çağrı merkezidir. Dolayısı ile kişiler bireysel emeklilik ile ilgili soruları, görüşleri ve iptal talepleri için bu numarayı arayabilmektedirler.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 0 444’tür. Bu müşteri hizmetleri numarasını arayan kişilerin direkt olarak iptal taleplerini bildirmeleri yeterlidir. Bireysel emeklilikten çıkış işlemleri hemen yapılmaktadır.

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 0 800’dür. Bu müşteri hizmetleri numarası arandığında, kişinin yapması gereken tek şey; bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapmak istediğini bildirmektir. Gerekli iptal işlemi kişinin bu talebi üzerine anında gerçekleştirilmektedir.

TEB Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

TEB Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 200 0 666’dır. Kişiler bu müşteri hizmetleri numarasını arayarak direkt olarak bireysel emeklilik sisteminden çıkış taleplerini iletebilmektedirler. Bu talep bankaya iletilerek, anında işleme koyulmaktadır.

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 0 400’dür. Halkbank müşterileri, bu numarayı arayarak bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilecekleri gibi bu sistem ile ilgili ayrıntılı bilgiyi de bu numaradan alabilmektedirler.

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 444 92 37’dir. Bu numara direkt olarak bireysel emeklilik hattıdır, yani Vakıfbank’ın bireysel emeklilik hizmetinden yararlanan veya yararlanacak olan kişiler için ayrılmış olan özel bir hattır. Dolayısı ile çıkış işlemleri ve bilgi alma işlemleri için bu numara tercih edilmektedir.

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Türkiye Finans Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 22 44’tür. Türkiye Finans müşterileri bu numarayı arayarak, bireysel emeklilik sisteminden çıkış yapabilmektedirler.

Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 222 0 900’dür. QNB Finansbank’ın bireysel emeklilik işlemleri için var olan hattıdır.

İş Bankası (Anadolu Hayat Emeklilik) Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

İş Bankası (Anadolu Hayat Emeklilik) Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 724 55 00’dır. Direkt olarak bu işlem için ayrılmış olan özel hattır.

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası Nedir?

HSBC Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 0850 211 0 111’dir. Bu müşteri hizmetleri numarası; bireysel emeklilik sisteminden çıkış işlemini yaptırmak isteyenler için ayrılmıştır. Kişiler bu numarayı arayıp taleplerini ilettiklerinde bu talepleri bankaya iletilmektedir ve sonrasında kişilerin bireysel emeklilik sisteminden çıkışı yapılmaktadır.

Odeabank Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Numarası nedir?

Odeabank Bireysel Emeklilik Sistemi iptal numarası; 444 8 444’tür. Odeabank müşterileri, Odeabank müşteri temsilcisi numarasını arayarak iptal taleplerini bildirebilmektedirler.

Bireysel Emeklilik Sisteminden Çıkmak İçin Bankaya Gitmek Gerekli Midir?

Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkmak için bankaya gitmeye gerek yoktur. Bankaların bireysel emeklilik konusu ile ilgilenen özel müşteri hizmetleri numaraları vardır ve bu numaralar arandığında iptal işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca kişinin maaşından kesinti yapılarak biriken tutar kişinin hesabına aktarılmaktadır. Ancak kişi iletişim numaraları ile bu işlemi halletmek istemez ise; şubeye giderek de bireysel emeklilikten çıkış talebini iletebilir.

Bireysel Emeklilik Sisteminde Devlet Desteği Ne Kadardır?

Bireysel Emeklilik Sisteminde devlet desteği; %25 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda devletin kişilere destek olurken amaçladığı da şunlardır:

 • Emeklilerin ilerleyen yaşlarında bir ek gelire sahip olabilmesini sağlamak amacı ile bu projeye destek vermektedir.
 • Kişilerin yaşlandıkları dönemde ihtiyaçlarını daha rahat karşılayabilmeleri ve dolayısı ile gelirlerinde bir artış olabilmesi amaçlanmaktadır.
 • Kişilerin emekli olduklarında emekli maaşlarında bir düşüş meydana geldiği için gelirleri de azalmaktadır. Dolayısı ile Bireysel Emeklilik sistemi ile bu gelir azalma durumunun önüne geçilmek istenmiştir.

Devlet Katkısından Yararlanabilmek İçin Bireysel Emeklilik Sisteminde Ne Kadar Kalınması Gereklidir?

Devlet katkısından yararlanabilmek için Bireysel Emeklilik Sisteminde kalınması gereken süre; en az 36 ay yani 3 senedir. Eğer kişiler bireysel emeklilik sisteminde 36 aydan daha kısa süre kalmışlarsa; %25’lik devlet katkısından faydalanamazlar. Ayrıca bireysel emekliliğin iptali durumunda para iadeleri de yapılmaktadır. Yapılan ödemelere göre faydalanılan devlet desteği şu şekildedir:

 • 36 ay ile 60 ay arasında bir süre boyunca bireysel emeklilik sistemine ödeme yapmış olan kişiler; devlet desteğinin %15’inden yararlanabilmektedirler.
 • 60 ay ile 120 ay arasında bir süre boyunca bireysel emeklilik sistemine ödeme yapmış olan kişiler; devlet desteğinin %35’inden yararlanabilmektedirler.
 • 10 yıldan daha uzun süre boyunca bireysel emeklilik sistemi içerisinde kalıp, ödeme yapan fakat emekliliğe hak kazanmamış olan kişiler; devlet desteğinin %60’ından yararlanabilmektedirler.
 • 10 yıldan daha uzun süre boyunca bireysel emeklilik sistemi içerisinde kalıp, ödeme yapan ve emekliliğe hak kazanmış olan kişiler; devlet desteğinin tamamından yararlanabilmektedirler.

Bireysel Emeklilik Prim Ödemesine Ara Verebilme İmkanı Var Mıdır?

Bireysel emeklilik prim ödemesine ara verebilme imkanı vardır ve bu süre en fazla 3 ay olabilmektedir. Prim ödemelerinde zorlanan kişiler için bütçelerini toparlayabilmek adına ara verebilme imkanı bir avantajdır. Ancak kişilerin bunu üst üste 3 aydan daha uzun süre yamayacaklarını bilmeleri gereklidir.

Bireysel Emeklilik Ayrılma Talep Formunda Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

Bireysel emeklilik ayrılma talep formu; bireysel emeklilikten ayrılacak olan kişilerin doldurması gereken formdur. Bu formda yer alan bilgiler şu şekildedir:

 • Sisteme kayıtlı olan kişinin adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, bireysel emeklilik sözleşme numarası, banka adı, şube adı, hesap numarası, IBAN numarası ve cep telefonu numarası gibi bilgiler talep edilmektedir.
 • Kişinin emeklilik şirketinin iletişim bilgileri yer almaktadır.
 • Kişinin bireysel emeklilik sisteminden ayrılma nedeni sorulmaktadır.
 • Kişinin fon birim fiyatlarında değişiklik olması halinde ayrılma tutarında meydana gelebilecek değişikliği kabul ettiğine dair imzası gereklidir.